नेप्सेले लागू गर्‍यो तथ्यांक लिनसक्ने व्यवस्थासम्बन्धी कार्यविधि

प्रकाशित मिति: १२ पुष २०७७, आईतवार गलेश्वर न्युज

गलेश्वर न्युज ,नेपाल स्टक एक्सचेञ्जले एपीआई ९एप्लिकेसन प्रोग्रामिङ इन्टरफेस० पोलिसी लागू गरेको छ । नेप्सेले तथ्यांक प्रयोगसम्बन्धी कार्यविधि, २०७७ जारी गरेसँगैै एपीआई पोलिसी कार्यान्वयनमा आएको हो । पुस १ गतेदेखि लागू हुने गरेर यो कार्यविधि जारी गरेको नेप्सेले बताएको छ ।

यससँगै आवश्यकता अनुसार इन्भेष्टमेन्ट कम्पनी, विश्लेषक, सञ्चार माध्यमका साथै गैर व्यापारिक शैक्षिक तथा अनुसन्धानात्मक संस्थाहरुले नेप्सेको आवश्यक तथ्यांक पाउँछन् । त्यसका लागि नेप्सेलाई प्रति महिना तोकिएको शुल्क तिर्नुपर्नेछ ।

संघसंस्था र सञ्चार माध्यम वा अन्यको प्रयोजन अनुसार नेप्सेले बेग्लाबेग्लै शुल्क निर्धारण गरेको छ ।तथ्यांक प्रयोग गर्नका लागि प्रयोगकर्ताले प्रयोगको स्पष्ट उद्देश्य खुलाई नेप्सेमा आवेदन दिनुपर्छ ।